W zakończonym już sezonie, dane mi było zjawić się na ponad 30 meczach Gryfa Słupsk. Łącznie wraz z drużyną odwiedziłem stadiony oddalone od Słupska o ponad 1000 km. Czy było warto ? Owszem !

Ok, pisać nie lubię więc przejdźmy do oglądania 🙂

Na pierwszym treningu pojawiło się 19-tu zawodników. Kilku niestety z powodów zdrowotnych nie mogło pojawić się tego dnia. Tutaj relacja z treningu

Warto zaznaczyć, że był to pierwszy trening pod okiem trenera Grzegorza Bednarczyka po rocznej przerwie.


Na pierwszy sparing udaliśmy się do Tuchomia gdzie rozegraliśmy mecz z miejscową drużyną, Myśliwiec Tuchomie. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla trójkolorowych. Bramki w tym meczy zdobywali Oskar Zieliński, Szymon Mytych, Fabian Słowiński oraz Maciej Gregorek


Po meczu w Tuchomiu Gryfici rozegrali jeszcze dwa sparingi oraz pierwszą ligową kolejkę, przegrywając w Pelplinie z miejscową Wierzycą 4:2

Pierwszym ligowym meczem na którym dane mi było być, to pojedynek na stadionie przy ul. Zielonej gdzie to w ramach 2 kolejki zawitał Wikęd Luzino. Słupszczanie pewnie wygrali 4:2 a bramki w tym meczu zdobywali, Daniel Piechowski ( 2x ), Fabian Słowiński oraz Maciej Gregorek ( relacja tutaj )


Na pierwszy wyjazd przyszło mi pojechać do Czerska gdzie swoje mecze rozgrywa Borowiak Gryf Słupsk wygrał pewnie z beniaminkiem pokonując miejscowych 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali, Fabian Słowiński (karny) Szymon Mytych, Oskar Zieliński oraz Patryk Dąbrowski


Na mecz 4 kolejki czekał chyba każdy kibic Gryfa. Na Zieloną zawitała drużyna prowadzona przez Waldemara Walkusza, Pogoń Lębork. Derbowy pojedynek zakończył się wygraną Pogoni 3:2. Bramki dla słupszczan zdobywali, Szymon Mytych oraz Daniel Piechowski ( relacja tutaj )


Piąta kolejka to wyprawa do Rumii gdzie rozegrany został mecz z kolejnym beniaminkiem, Orkanem. Wygrana 1:2 po bramkach Daniela Piechowskiego oraz Fabiana Słowińskiego. ( relacja tutaj )


Kolejny mecz przy Zielonej i kolejny przeciwnik który „elektryzuje” kibiców ze Słupska. Przeciwnikiem w 5 kolejce była Kaszubia Kościerzyna. Mecz był bardzo zacięty a zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gryf. Gryf pokonał tym samym Kaszubię pierwszy raz od 28 sierpnia 2018 roku. Słupszczanie pokonują gości z Kościerzyny 3:2. Bramki zdobywali, Tomasz Piekarski, Oskar Zieliński oraz Fabian Słowiński ( relacja tutaj )


7 kolejka to mecz z Czarnymi Pruszcz Gdański, czyli najdalszy wyjazd na który udałem się w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 a bramki zdobywali dla Gryf Tomasz Piekarski ( karny ) oraz Oskar Zieliński ( relacja tutaj )


Pomiędzy ligowymi spotkaniami, Gryf rozgrywał też mecze pucharowe. W 3 rundzie przyszło im się zmierzyć w pobliskiej Kobylnicy z miejscową Słupią. Mecz zakończył się pewną wygraną trójkolorowych którzy zdobyli 10 goli. Bramki zdobywali, Mikita Tsykala (2x), Oskar Zieliński (2x), Daniel Piechowski (2x), Szymon Mytych (2x), Dawid Więckowski oraz Marcjan Majcher ( relacja tutaj )


8 Kolejka to mecz z Gromem Nowy Staw. Mecz zakończył się wygraną Gryfa 4:1. Bramki zdobywali, Maciej Kozakowski, Fabian Słowiński (2x ) oraz Dawid Więckowski. Dla Fabiana Słowińskiego bramka w 73 minucie była 40 trafieniem w pierwszym zespole Gryfa ( relacja tutaj )


9 kolejka to mecz w z rezerwami Lechii Gdańsk. Mecz odbył się na stadionie rugby w Sopocie a lepsi okazali się zawodnicy z Gdańska. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 a jedyne trafienie dla Gryfa Słupsk w tym meczu zaliczył Daniel Piechowski ( relacja tutaj )


Bytovia Bytów była przeciwnikiem Gryfa Słupsk w 10 kolejce. Na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli podopieczni Karola Szymleka kiedy to w 64 minucie bramkę zdobył Volodymyr Kaydrovych po świetnym rajdzie Krzysztofa Kropidłowskiego. Do wyrównania doprowadził w 81 minucie Patryk Dabrowski pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam. ( relacja tutaj )


11 kolejka to wyprawa do Kolbud gdzie swoje mecze rozgrywa GKS Kowale. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1 a jedyne trafienie dla Gryfa Słupsk zaliczył Maciej Gregorek ( relacja tutaj )


23 października w ramach 12 kolejki na stadion przy ul. Zielonej zawitała drużyna Aniołów Garczegorze. Nie wiele brakowało a mecz przegrała by drużyna Gryfa, lecz po faulu w polu karnym w doliczonym czasie gry na Fabianie Słowiński do siatki gości trafił z 11 metrów Tomasz Piekarski. Mecz zakończył się remisem 1:1 ( relacja tutaj )


6 listopada stało się to czego mało kto się spodziewał. Gryf Słupsk pokonał niepokonaną drużynę Gedanii Gdańsk w ramach 14 kolejki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 a bramki zdobywali dla Gryfa Daniel Piechowski oraz Oskar Zieliński ( relacja tutaj )

Po tym spotkaniu odbył się mecz w Wejherowie gdzie to drużyna Grzegorza Bednarczyka zagrała koncertowe spotkanie pokonując miejscowych 0:1


Przygotowania do nowego sezonu Gryfici rozpoczęli 10 stycznia. Planowo test Coopera miał odbyć się na stadionie 650-lecia lecz z uwagi na nieprzygotowaną bieżnię ( pokryta lodem ) sztab trenerski podjął decyzję, że test odbędzie się na stadionie przy ul. Zielonej.

Pierwszy mecz został rozegrany 15 stycznia a przeciwnikiem była drużyna rezerw prowadzona od nowego roku przez Krzysztofa Mullera. Wynik nie był istotny a trenerzy mieli możliwość wymiany piłkarzy pomiędzy drużynami ( relacja tutaj )


Na pierwszy sparing w 2022 roku podopieczni Grzegorza Bednarczyka udali się do deszczowego, tego dnia, Darłowa. W meczu z miejscową Darłovią wygrali 2:1 a bramki zdobywali dla Gryfa Fabian Słowiński oraz Ksawery Ronowski ( relacja tutaj )


Drugi sparing to pewna wygrana ze Spartą Sycewice 5:1. Cztery bramki zdobył Oskar Zieliński jedną dołożył Patryk Dąbrowski. ( relacja tutaj )


Wieża Postomino była kolejnym przeciwnikiem w okresie przygotowawczym podopiecznych Grzegorza Bednarczyka. Gryfici pokonali pewnie 5:1 zachodniopomorskiego czwarto ligowca. Bramki dla Gryfa zdobywali Oskar Zieliński, Daniel Piechowski, Fabian Słowiński, Patryk Dąbrowski oraz Marcjan Majcher ( relacja tutaj )


Ostatnim przeciwnikiem w okresie przygotowawczym była drużyna MKS Szczecine, czyli kolejny czwarto ligowiec z zachodniopomorskiego. Mecz zakończył się podziałem punktów, 1:1 a bramki zdobywali tylko zawodnicy ze Szczecinka


Pierwszy mecz ligowy w 2022 roku to mecz z faworytem do awansu, drużyną Jaguara Gdańsk. Gryf Słupsk do 94 minuty prowadził, żeby ostatecznie zremisować tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. Bramki dla Gryfa zdobywali Fabian Słowiński oraz Tomasz Piekarski. ( relacja tutaj )


Kolejne spotkanie to wyprawa do Chojnic na mecz z rezerwami Chojniczanki. Trzeba przyznać uczciwie, że ten mecz Gryfowi nie wyszedł i zasłużenie wygrała drużyna z Chojnic 4:0 ( relacja tutaj )


15 kolejka to pojedynek derbowy z Usteckim Jantarem. Mecz zakończył się podziałem punktów 2:2 a obydwa trafienia dla Gryfa Słupsk zdobył Daniel Piechowski ( relacja tutaj )


Tydzień później Gryfici rozgrywali kolejny derbowy pojedynek. Tym razem udali się do pobliskich Sycewic gdzie pokonali miejscową Spartę 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Tomasz Parzych ( świetne uderzenie ! ) oraz Oskar Zieliński ( relacja tutaj )


Przegraną z rezerwami Arki Gdynia skończyli rundę zasadniczą zawodnicy Gryfa Słupsk. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 a bramki dla Gryfa zdobywali Oskar Zieliński oraz Fabian Słowiński. ( Relacja tutaj )


Pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej zostało rozegrane w środku tygodnia w Luzinie. Miejscowy Wikęd miał trzy celne strzały z których zdobył trzy bramki i mógł dopisać sobie komplet punktów ( relacja tutaj )


W drugim spotkaniu w grupie mistrzowskiej, zawodnicy udanie zrewanżowali się rezerwom Arki Gdynia pokonując ich 4:0 a taki wynik był najmniejszym wymiarem kary. Bramki zdobywali Oskar Zieliński, Maciej Gregorek (2x) oraz Patryk Dąbrowski ( relacja tutaj )


Na 5 rundzie zakończyli swoją przygodę z regionalnym pucharem Polski zawodnicy z Zielonej. Ulegli w meczu z Wierzycą Pelplin 1:2 a jedyne trafienie na słupszczan zdobył Oskar Zieliński. ( relacja tutaj )


Wyprawę do Bytowa w ramach 3 kolejki grupy mistrzowskiej zapamiętają chyba wszyscy obecni. Podopieczni Grzegorza Bednarczyka do 87 minuty przegrywali 1:0. Mecz ostatecznie kończy się wygraną Gryfa 1:2. Najpierw do remisu doprowadził Fabian Słowiński a bramkę na wagę 3 pkt w doliczonym czasie gry zdobył Oskar Zieliński ( relacja tutaj )


Gryf Słupsk – Grom Nowy Staw 1:0 / bramka Szymona Mytycha ( relacja tutaj )


Gryf Wejherowo – Gryf Słupsk 3:0 ( relacja tutaj )


Gryf Słupsk – Gedania Gdańsk 1:2 / bramka dla Gryfa autorstwa Fabiana Słowińskiego ( relacja tutaj )


Zakończenie sezonu czyli mecz z rezerwami Lechii Gdańsk był koncertem strzeleckim. Drużyna Gryfa Słupsk nie dawała szans do gry rezerwom Ekstraklasowej drużyny. Zawodnicy Grzegorza Bednarczyka prowadzili już 5:0 ( 3x Oskar Zieliński oraz 2x Fabian Słowiński ) od tego momentu 4 razy trafiali goście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *