Gryfici w ramach 14 kolejki podejmowali na stadionie przy ul. Zielonej jak dotąd niepokonaną, Gedanię Gdańsk. 

Przed meczem bez dwóch zdań faworytem tego spotkania była drużyna Gedanii, prowadzona przez Krystiana Ryczkowskiego. To, że zawodnicy Grzegorza Bednarczyka nie przestraszyli się rywala było widać na boisku. Na początku meczu kilka razy zdecydowanie akcje gości przerywał Kacper Jendruch. Nasz pomocnik skutecznie przerywał akcje gości w środku pola.

Pierwszy celny strzał gości mogliśmy zobaczyć w 10 minucie, lecz na posterunku znalazł się Filip Bielańczuk. Chwilę później Gryfici przeprowadzają składną akcję, Daniel Piechowski zagrywa do Oskara Zielińskiego. Ten ostatni podaje do wychodzącego skrzydłem Kacpra Grygiela lecz piłka po jego dośrodkowaniu ląduje w rękawicach bramkarza gości, Mateusza Macholi.

W 14 przy bocznej linii nieprzepisowo został zatrzymany Maciej Gregorek. Do piłki podszedł Oskar Zieliński który dobrze wrzucił piłkę w pole karne, lecz piłka uderzona głową przez Dawida Więckowskiego wychodzi poza boisko.

Pięć minut później to goście mieli okazję wyjść na prowadzenie lecz piłka uderzona z rzutu wolnego ląduje w rękawicach Filipa Bielańczuka.

Goście wyszli na prowadzenie w 32 minucie. Akcję prawym skrzydłem zakończył golem Wojciech Zyska.

W 41 minucie, Fabian Słowiński otrzymał podanie od Daniela Piechowskiego. Ten pierwszy dogrywa na skrzydło do Kacpra Grygiela lecz dośrodkowana przez niego piłka nie trafiła do żadnego z zawodników Gryfa.

W końcówce pierwszej połowy sędzia Mirosław Cystorn pokazał najpierw w 43 żółty kartonik zawodnikowi gości po faulu na naszym zawodniku wyprowadzającym akcję.

Dwie minuty później przy bocznej linii został faulowany Dawid Więckowski i wtedy sędzia wyciągnął kolejny raz żółty kartonik, pokazując go kolejnemu zawodnikowi z Gdańska.

Po przerwie zawodnicy Gryfa pokazali jeszcze większy charakter i zawziętość. Już w  minucie mogliśmy wyrównać. Po dobrej akcji całego zespołu w  minucie Fabian Słowiński trafia w słupek. Chwilę później po mocnym uderzeniu Oskara Zielińskiego bramkarz gości piąstkuje piłkę na rzut rożny.

W minucie do piłki ustawionej w narożniku boiska podchodzi Maciej Gregorek. Do piłki po jego dośrodkowaniu dochodzi Daniel Piechowski i po jego strzale na tablicy mogliśmy oglądać wynik  1:1

O tego momentu mogliśmy oglądać coraz to groźniejsze akcje. Chwilę po wznowieniu gry, na strzał z poza pola karnego zdecydował się Kacper Jendruch, lecz piłka po jego uderzeniu przelatuje obok bramki.

Pierwszą żółtą kartkę za faul na zawodniku gości obejrzał Daniel Piechowski

Dawid Więckowski mógł wyprowadzić Gryfa na prowadzenie już w 63 minucie lecz piłka dośrodkowana z wolnego przez Oskara Zielińskiego po uderzeniu naszego obrońcy przelatuje nad poprzeczką.

Cztery minuty później Oskar Zieliński dośrodkowuje piłkę w pole karne. Do futbolówki dochodzi Maciej Gregorek lecz piłka po jego uderzeniu trafia tylko w boczną siatkę bramki gości

W 71 minucie prostopadłym podaniem został obsłużony Fabian Słowiński  lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lepszy okazał się golkiper gości.

Osiem minut później kolejną kartkę dla naszego zespołu otrzymał strzelec bramki na 2:1. Trzy minuty później napomniany został Dawid Więckowski. W tej samej minucie w naszym zespole nastąpiła pierwsza zmiana. Za Oskara Zielińskiego na boisku pojawił się Tomasz Prusaczyk. W ostatnich minutach było kilka razy naprawdę gorąco pod Naszą bramką, lecz goście nie mogli znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Filipa Bielańczuka. W doliczonym czasie gry na boisku pojawili się jeszcze  Szymon Mytych, Kacper Gołojuch oraz  Marcjan Majcher, boisko w tym momencie opuścili Tomasz Piekarski, Maciej Gregorek oraz Fabian Słowiński

Reportaz
Reportaże sportowe
Reportaże sportowe

Chętnie przeprowadzę dla Państwa reportaż z wydarzeń sportowych Miałem przyjemność uczestniczyć w wielu imprezach rangi lokalnej, jak i międzynarodowej

Zdjęcia z Drona
Zdjęcia z Drona

Zdjęcia nie muszą być tylko z pozycji ziemi, ciekawe ujęcia można trafić z powietrza Kilka przykładów poniżej. Chcesz zdjęcie w pełnej rozdzielczości, na potrzeby plakatu, obrazu itp? Napisz do mnie 🙂

Portret
Portret

Chętnie wykonam dla Państwa sesję portretową Posiadam mobilne studio więc nie jest problemem, żebym przyjechał do Was. Potrzeba tylko trochę miejsca i gniazdko elektryczne 🙂

Reportaże sportowe
Reportaże sportowe
Zdjęcia z Drona
Zdjęcia z Drona
Portret
Portret
previous arrow
next arrow

One thought on “Gryf pokonał niepokonanych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *