Gryf Słupsk

Przegrana Gryfa z rezerwami Lechii

Dzisiaj przed południem przyszło Gryfowi się zmierzyć w Sopocie z rezerwami Gdańskiej Lechii. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników z trójmiasta. Nie oznacza to, że Gryf nie miał swoich szans.

Już w 7 minucie dośrodkowanie z lewej strony Kozakowskiego, głową uderza Fabian Słowiński, bramkarz gospodarzy pewnie łapie piłkę. Kolejną akcję Gryfici mieli w 9 minucie. Fabian Słowiński dogrywa do Zielińskiego, po dośrodkowaniu Oskara mamy rożnego.

W 12 minucie Lechia wyprowadza kolejną groźną akcję, wychodząc 2 na 1. Zawodnik gospodarzy jest faulowany tuż przed polem karnym. Sędzia dyktuje rzut wolny po którym zawodnik Lechii uderza w mór, do piłki dochodzi zawodnik z Gdańska po jego uderzeniu piłka mija bramkę bronioną przez Filipa Bielańczuka.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 15 minucie po akcji lewym skrzydłem, podanie w pole karne do Jakuba Cieślickiego i to gospodarze prowadzili 1:0

W 21 minucie zza pola karnego uderzał Daniel Piechowski, piłka przelatuje nad poprzeczką. Minutę później ponownie Daniel Piechowski tym razem prawym skrzydłem, po uderzeniu bramka mija światło bramki.

Drugą bramkę gospodarze strzelili w 28 minucie, gdzie to po uderzeniu z rzutu wolnego Łukasz Zjawiński zdobywa bramkę dla Lechii.

Pierwsza żółtą kartkę w naszym zespole obejrzał 33 minucie Kacper Gołojuch.

W 35 minucie Tomasz Piekarski podał na lewe skrzydło do Zielińskiego który próbował pokonać bramkarza gospodarzy, który ratuje gospodarzy parując piłkę nad poprzeczką.

Chwilę przed przerwą kartką został napomniany trener Bednarczyk.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Maciej Gregorek, który zastąpił Szymona Mytycha.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Już w 18 minucie lewym skrzydłem groźną akcję przeprowadził Tomasz Piekarski, lecz jego strzał wyłapał bramkarz gospodarzy.

Na bramkę dla Nas musieliśmy czekać do 50 minucie kiedy to precyzyjnym uderzeniem popisał się Daniel Piechowski pokonując bramkarza gospodarzy.

Pięć minut później bramkę na 3:1 zdobywa Brylowski uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 59 minucie Gregorek dośrodkowuje z boku pola karnego piłkę wybijają gospodarze, do piłki dochodzi Słowińśki. Po mocnym uderzeniu piłka ląduje w rękawicach bramkarza Lechii.

Kolejną kartkę obejrzał w 60 minucie Tomasz Prusaczyk.

W 65 minucie trener Bednarczyk decyduje się na kolejne zmiany. Na boisku pojawia się Kacper Grygiel oraz Artem Kovtunenko, zmieniając Prusaczyka oraz Gołojucha.

W 66 minucie Kozakowski dośrodkowuje w pole karne. Słowiński przyjmuje i dogrywa do Piekarskiego który uderza lecz piłka przelatuje ponad poprzeczką. W 79 minucie pierwszą żółtą kartkę obejrzał Kovtunenko, chwilę później sędzia wyciąga ponownie żółty kartonik i od tego momentu gramy w 10-tkę

Pomimo gry w 10 w 83 minucie Piekarski mija kilku zawodników gospodarzy lecz zawodnicy Lechii wybijają piłkę.

W 88 minucie na boisku pojawiają Marcjan Majcher oraz Patryk Dąbrowski w miejsce Zielińskiego i Piekarskiego.